Svatební zvony pánů zlaté růže

01. – 2. července 2023

hrad Roštejn

Vystrojit veselku není nic jednoduchého. O to víc, když se má ženit jeden z urozených hradeckých pánů. Přípravy jsou tedy v plném proudu – taneční mistři vtloukají svým svěřencům do hlav módní tance, stolníci chystají svatební tabuli, služebné připravují novomanželské lože, kuchařky vaří, pečou a smaží svatební pokrmy a urození pánové mají plnou hlavu starostí se svatební smlouvou – prostě všichni mají plno práce a neví, kde jim hlava stojí… A každou chvíli má přijet nevěsta! Jenže místo ní se najednou objeví nějací hosté, kteří o sobě navíc tvrdí, že jsou z budoucnosti… Jak na ro rodina hradeckých pánů zareaguje, co vlastně obnášela a jak vypadala svatba ve středověku a zda se nakonec přece jen objeví očekávaná nevěsta… To zjistíte při návštěvě divadelních prohlídek „Svatební zvony pánů zlaté růže“ v podání DS Karla Čapka z Třeště.

Vstupné je 250,- Kč pro dospělé, pro děti (6-15 let) a pro seniory nad 65 let 150,- Kč. Rezervace vstupenek je možná na telefonním čísle +420 733 161 817, které je dostupné od úterý do neděle od 10:00 do 17:00. Akce se odehrává v interiérech trasy A po dobu jejího konání nejsou v nabídce klasické prohlídky tohoto okruhu.

Z důvodu konání divadelních prohlídek nebude možné parkování před hradem, zaparkovat lze na louce na okraji lesa směrem od Třeště za obcí Růžená (plánek dostupný na webu hradu). Po celý víkend bude na nádvoří akce doplněna možností namalovat si vlastní hrnek nebo jiný kus keramiky u stánku Ztřeštěné keramiky a v neděli se za dobrého počasí opět nádvořím rozezní zvuky harfy v podání Martiny Fryčové. 

Svatební zvony pánů zlaté růže – foto z r. 2022: