Expoziční budovy v Jihlavě jsou uzavřeny!

Na konci listopadu 2022 skončila první fáze oprav fasád našich expozičních domů na Masarykově náměstí. Od ledna se pracovní aktivity přesouvají do interiérů – měnit se budou naše stálé expozice – ty stávající byly otevřeny v roce 2007 a po patnáctiletém „užívání“ si už určitě nějakou inovaci zaslouží. Některé celky se dočkají „pouze“ vylepšení, ale třeba historická sekce dostane úplně novou tvář. Návštěvníci se však mohou těšit i na naprosté novinky. Od 1. ledna 2023 se tedy naše muzeum uzavírá, aby mohly v plném nasazení propuknout stavební a instalační práce.

Na expozice je vázána i naše lektorská činnost, proto budou některé edukační aktivity od nového roku pozastaveny. Stále je k dispozici náš Malovaný sál, takže přednášky a vybrané programy budou realizovány právě zde.

Výstavy se v prvním pololetí budou konat pouze v Kavárně Muzeum. Mimo jiné se kavárenští hosté mohou těšit na obrazy Poldi Habermanna či na výstavu Portréty z kavárny.

Expoziční budovy se počátkem roku uzavřely a předběžný termín pro jejich otevření je stanoven na září 2023. Sledujte naše sociální sítě, rádi vás budeme průběžně informovat…