Hlavička

Jihlavské muzeum je z důvodu rekonstrukce stálých expozic dočasně uzavřeno!

Od 1. ledna jsou z důvodu rekonstrukce stálých expozic uzavřeny expoziční budovy jihlavského muzea. Předběžný termín pro jejich otevření je stanoven na září 2023. Sledujte naše sociální sítě, rádi vás budeme průběžně informovat…

Výstavy se v prvním pololetí budou konat pouze v Kavárně Muzeum. Mimo jiné se kavárenští hosté mohou těšit na obrazy Poldi Habermanna či na výstavu Portréty z kavárny.

Uzavření expozičních budov v Jihlavě

Houby borů

V pátek 2. června se od 17 hodin v muzejním Malovaném sále uskuteční přednáška Ing. Jiřího Burela z Mykologického klubu Jihlava, tentokrát se zaměří na houby vyskytující se v borech.

Houby borů

Boty do tance i do roboty. A do války.

Přijměte pozvání na pondělí 5. června – v 17 hodin začíná v muzejním Malovaném sále přednáška doc. PhDr. Martina Jemelky, Ph.D., z Masarykova ústavu a Archivu AV ČR v Praze, který se dlouhodobě věnuje dějinám českého obuvnického průmyslu a koncernu Baťa.

Boty do tance i do roboty. A do války.

Jarní mykologická poradna

I v letošním roce funguje Jarní mykologická poradna, kterou realizuje Muzeum Vysočiny Jihlava společně s Mykologickým klubem Jihlava.
Vypsané termíny jsou vždy v pondělí v čase od 16 do 17 hodin: 15., 22., 29. května a 5., 12., 19. a 26. června. Kvůli uzavření muzea z důvodu rekonstrukce stálých expozic se poradna bude konat v Malovaném sále MVJ, na Masarykově nám. 55.

Jarní mykologická poradna