Hlavička

Oprava fasády expozičních budov

Před expozičními budovami Muzea Vysočiny Jihlava na jihlavském Masarykově náměstí opět stojí lešení. Tentokráte opravujeme fasádu. Muzeum však i nadále zůstává otevřené. Můžete nás navštívit každý den s výjimkou pondělí vždy od 9:00 do 17:00 hod. Těšíme se na Vaši návštěvu!

Více informací: muzejní expozice na Masarykově náměstí 57/58 v Jihlavě

Benefiční prodejní výstava MEDVÍDEK

V Muzeu Vysočiny Jihlava se ve dnech 15. října až 13. listopadu uskuteční benefiční prodejní kolektivní výstava Medvídek, kterou připravuje Spolek výtvarných umělců Vysočiny ve spolupráci s Muzeem Vysočiny Jihlava. Na výstavu budou přizvání umělci z nejrůznějších výtvarných oborů a míst z celé republiky. Smyslem a posláním výstavy je shromáždění finančních prostředků, které budou použity pro tisk dětské pohádkové česko-ukrajinské knížky Medvídek Mlsounek / Ведмедик Ласунчик.

Jedná se o pohádkový příběh malého medvídka Mlsounka rozepsaný v devatenácti kapitolách. Ilustrace v knize jsou od Barky Zichové, známé ilustrátorky a scénografky. Zvláštností knihy je zpěvník s notovým záznamem a kytarovými akordy obsahující písničky, které si zvířátka (medvídek, veverka, žáby….) v jednotlivých kapitolách zpívají. Melodie písniček složil autor knihy Pavel Bezděčka společně s muzikantem a folkloristou Jaroslavem Smutným, do ukrajinštiny knihu přeložila Ksenija A. Zaščepkina.

Medvídek

Stopy podzimu

S nadcházejícím podzimem představujeme v Kavárně Muzeum obrazy s přírodní tematikou Jaroslavy (Plášilové ) Chlupáčové z Kamenice nad Lipou.

Autorčiny obrazy jsou signovány její značkou „JAPLACH“ jsou malované na plátno nebo na tvrdé desky vrstvenou technikou. Inspiraci pro svá díla čerpá nejen ve svých představách a náladách, ale i ve svém okolí a v přírodě.

Podzimní motivy v podání Jaroslavy Chlupáčové budou v kavárně k vidění až do 23. října.

Stopy podzimu

Podzimní mykologická poradna

Od 5. září do 31. října opět fungujev v předsálí expoziční budovy muzea každé pondělí mezi 16:00 a 17:00 Podzimní mykologická poradna.

Pokud nebude možné donést houby v pondělí, můžete v kterýkoliv jiný den – převezmou je na pokladně muzea. Houby označte adresou, telefonním číslem a místem nálezu.

Podzimní mykologická poradna