Hlavička

Jihlavské muzeum je z důvodu rekonstrukce stálých expozic dočasně uzavřeno!

Od 1. ledna jsou z důvodu rekonstrukce stálých expozic uzavřeny expoziční budovy jihlavského muzea. Předběžný termín pro jejich otevření je stanoven na červen 2023. Sledujte naše sociální sítě, rádi vás budeme průběžně informovat…

Výstavy se v prvním pololetí budou konat pouze v Kavárně Muzeum. Mimo jiné se kavárenští hosté mohou těšit na obrazy Jarky Pokorné či na fotografie Milana Skořepy.

Uzavření expozičních budov v Jihlavě

Pocta Picassovi

Od úterý 17. ledna je v Kavárně Muzeum k vidění nová výstava s názvem Pocta Picassovi.

S tvorbou malířky Jarky Pokorné se návštěvníci kavárny mohli seznámit již před časem. Nová výstava je však specifická, protože autorka jí vzdává hold svému velkému uměleckému vzoru Pablu Picassovi.
Výstavu si budete moci prohlédnout až do 26. února.

Pocta Picassovi

Sukulentní flóra Malawi

Letošní první přednáška Klubu pěstitelů kaktusů a sukulentů Jihlava se uskuteční v pondělí 30. ledna od 18 hodin v muzejním Malovaném sále. O sukulentní flóře Malawi bude přednášet Mgr. Petr Pavelka.

Sukulentní flóra Malawi

Antonín Zápotocký - muž čtyř životů (1884-1957)

V úterý 31. ledna se od 17 hodin v muzejním Malovaném sále uskuteční přednáška prof. PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D.

Přednáška prof. PhDr. Michala Stehlíka, Ph.D., se zaměří na dlouhý život jednoho z československých prezidentů. Od jeho sociálnědemokratických počátků, přes radikalizaci dvacátých let a založení komunistické strany, bolševizaci v roce 1929, válečnou zkušenost z koncentračního tábora až po převzetí moci a klíčovou roli v letech 1945-1957. Prostřednictvím jeho osoby nahlédneme do počínání komunistických představitelů se zaměřením na výkon moci po roce 1948, na to, jaké byly jejich kořeny, motivace a strategie.

Antonín Zápotocký