Muzejní noc v Telči

V letošním roce se do festivalu Muzejních a galerijních nocí poprvé připojila i naše pobočka v Telči, která se v letošním roce přesunula na novou adresu (Špitální 44 a 46, Telč).

Muzejní noc v Telči proběhla v pátek 16. června 2023. Večer zahájil Filip Hruška z Pobočky České společnosti ornitologické na Vysočině s přednáškou nazvanou Za sovami k Javořici. Posluchači se od něj dozvěděli, jaké sovy žijí v lesích kolem Javořice, kde hnízdí, ale dokonce třeba i to, v čem se nám podobají. Program dále pokračoval večerní komentovanou prohlídkou dlouhodobé výstavy Křehká krása rašelinišť, kterou vedla zooložka a vedoucí přírodovědného oddělení Muzea Vysočiny Jihlava RNDr. Klára Bezděčková, Ph.D. Rytmické pozadí telčské Muzejní noci pak tvořila kapela All the Fallen Notes. Tečkou za celou akcí pak bylo autorské Čtení na dobrou noc v podání našeho kolegy Pavla Bezděčky.

V průběhu celé Muzejní noci v Telči si návštěvníci mohli prohlédnou expozici věnovanou cestovatelským sbírkám sochaře F. V. Foita a také aktuální výstavu velkoformátových fotografií Jindřicha Štreita nazvanou Jak šel čas.

Renata Kremláčková, Miloš Podařil