Nepřekonatelný neklid

… je název trojvýstavy věnované významnému životnímu jubileu našeho kolegy Pavla Bezděčky. Vernisáž, která proběhla 5. dubna, navštívila téměř stovka návštěvníků. Úvodního slova se zhostil ředitel muzea a zároveň kurátor výstavy RNDr. Karel Malý, Ph.D. Pokusil se o nemožné – představit životaběh, vzestupy i pády, pracovní úspěchy i nezdary, ale především nezkrotnou osobnost našeho muzejního zoologa, malíře, básníka, spisovatele, cestovatele a dobrodruha… Zásadní informace i pikantní postřehy z Pavlíkova života najdou návštěvníci v první části výstavy nazvané Život je sen, aneb Pavel Bezděčka sedmdesátiletý.

Samostatnou Pavlovu tvorbu představuje druhá část výstavy s názvem Všechno je jinak! Zde jsou k vidění díla provedená počítačovou malbou, tj. kombinací klasické techniky a moderní technologie. Obrazy jsou barevně i stylově rozmanité a jsou jasným důkazem toho, že autor má v sobě stále mladistvého ducha.

K realizaci poslední části výstavy pod pozoruhodným názvem PAPAHU přizval Pavel Bezděčka své přátele ze Spolku výtvarných umělců Vysočiny. Kromě Pavlových obrazů jsou tu dřevěné sochy od Pavla Tomana a ocelové sochy Hugo Jonáše (Davida Habermanna).

S naším nepřekonatelně neklidným kolegou Pavlem Bezděčkou se můžete potkat prostřednictvím trojvýstavy až do 30. června.

Více informací o výstavě a tisková zpráva.

Renata Kremláčková, DiS., 11. dubna 2022