pro školy

muzejní dílny

Muzeum Vysočiny Jihlava nabízí speciální dílny pro žáky základních škol a studenty středních škol.

Dílny jsou nabízeny v délce dvou vyučovacích hodin (90 min).

Realizaci dílen lektorsky zajišťují Renata Kremláčková, DiS., a BcA. Michaela Krčková.

Cena muzejních dílen je 60 Kč za osobu. Pedagogický doprovod má vstup zdarma.

Kontaktní osoba: Dana Oberreiterová, tel.: 567 573 899, oberreiterova@muzeum.ji.cz

leták ke stažení: muzejní dílny (pdf)

  • Renesanční dílny: Mnohé jihlavské domy jsou krásnými ukázkami renesanční architektury a rozhodně stojí za pozornost. Renesanční dílny nabízí možnost blíže poznat a vyzkoušet si nejznámější a nejčastější techniky výzdoby stěn a fasád renesančních domů – FRESKU A SGRAFITO.
  • Ruční papír: Do slavné historie Jihlavy patří také jihlavské papírny. Výrobu ručního papíru si můžete vyzkoušet v muzejní dílně za použití původních výrobních postupů: z papíroviny pomocí rámu a síta. Každý list takového papíru je originál. Program je určen žákům základních škol (od 3. tříd) a studentům středních škol.
  • Jak se dělá kniha: Kniha – to není jen potištěný papír! Jak dříve vznikaly knihy a jakou měly podobu? V programu odhalíme něco z knihařského a tiskařského řemesla a také se seznámíme se slavným nakladatelstvím Josefa Floriana ze Staré Říše. Program, v rámci kterého si vyrobíte VLASTNÍ KNÍŽKU (technikou šité vazby). Workshop je vzhledem ke své náročnosti vhodnější spíše pro starší žáky.
  • Linoryt: Josef Florian, nakladatel ze Staré Říše, se věnoval i dřevorytu. Nabízíme dílnu, která přiblíží žákům techniku dřevorytu. Sami si pak mohou vyzkoušet o něco snadnější techniku, a to linoryt.