pro školy

procházky po Jihlavě

Komentované procházky Jihlavou určené žákům druhého stupně základních a studentům středních škol. Procházky v délce 60–90 min. se uskuteční v blízkosti nebo přímo v historickém centru města. Realizaci procházek zajišťuje lektorka Renata Kremláčková, DiS

Cena procházek programů je 50 Kč za osobu, pedagogický doprovod má vstup zdarma.

Kontaktní osoba: Dana Oberreiterová, tel.: 567 573 899, oberreiterova@muzeum.ji.cz.

leták ke stažení: procházky po Jihlavě (pdf):

  • Gustav Mahler a Jihlava: Procházka vedená po místech, která jsou spojen s dirigentem a skladatelem Gustavem Mahlerem. Přímo v ulicích města si přiblížíme jeho život a také to, jak vypadala Jihlava v 19. století. Procházku zakončíme v parku Gustava Mahlera, kde si popovídáme o historii židovského obyvatelstva v Jihlavě a o jihlavské synagoze.
  • Heulos: Procházka lesoparkem Heulos je zaměřená na faunu a floru tohoto unikátního prostoru, který se nachází v bezprostřední blízkosti historického centra. Seznámíme se s historií, vznikem i s pozdějším rozdělením Heulosu.
  • Smetanovy sady: Procházka nás povede místy, kde se nacházely jihlavské hřbitovy. Řeč bude o historii pohřbívání a také o tom, co dnes najdeme na místě, kde byl první jihlavský hřbitov. Nezapomeneme ani na naše církevní stavby, a tak se například dozvíte i zajímavosti z historie kostela sv. Ducha.
  • Hradby: Procházkou kolem historického centra projdeme celé původní hradební opevnění. Seznámíme se s jeho historickým i stavebním vývojem. Připomeneme si všechny jihlavské brány. Dozvíte se také o pověstech, které jsou s těmito místy spojené.