Hrad Roštejn, služby pro veřejnost

Svatební obřady

Cena pronájmu prostoru na obřad je 4000 Kč. Běžný obřad trvá cca 20 min. Ve svatebním prostoru je možné fotografování i po obřadu do další svatby cca 10 min. Svatební prostory si můžete předem osobně prohlédnout (tel. 733 161 817 nebo 739 382 901). Roštejn spadá pod matriční obvod Telč. Objednávka obřadu se vyřizuje v Telči na MěÚ (p. Koníčková, p. Němečková, tel. 567 112 462-3).

V roce 2021 budou na hradě k dispozici následující místa k realizaci svatebního obřadu:

  1. předhradí – možnost obřadu ve velkém nebo malém altánku či venku na trávníku 
  2. kaple sv. Eustacha – interiér, vhodné pro max. 35 osob 
  3. obrazárna – interiér, vhodné pro max. 80 osob 

V nově upravených hradních interiérech bude možné po dohodě realizovat svatby i v jiných prostorech, dle přání snoubenců, vždy po předchozí konzultaci se správou hradu!

Pronájem hradu

Na hradě Roštejn je možno využít venkovní a vnitřní prostory k uspořádání akce pro veřejnost i uzavřenou společnost. Kapacita největší místnosti v interiérech je cca 100 sedících osob. Místnosti jsou vybaveny historickým nábytkem s dobovou atmosférou. Historický nábytek lze pro akci využít jen jako dekoraci. Místnosti nejsou vytápěné a lze využít jen některé pro omezený typ akcí.

Kapacita nádvoří je max. 200 až 350 osob (dle typu akce). Nádvoří je vybaveno jen určitým počtem stolů a lavic. Lze ho využít pro různé typy akcí, např. pro uspořádání rautu, slavnostního zahájení nebo ukončení studia, kulturní akce pro veřejnost pod širým nebem, soutěže, svatební obřady i hostiny, natáčení filmu apod.

Z exteriérových možností lze na hradě využít i tzv. předhradí – ohraničený zatravněný prostor s dvojicí altánů. Do obou altánů je přiveden elektrický proud a mohou sloužit jako pódia pro kulturní představení. Na předhradí je rovněž ohniště a je možné jej po domluvě použít ke stanování. Kapacita předhradí je zhruba stejná jako kapacita nádvoří. Cena pronájmu se určuje dle druhu akce a jejího eventuálního zásahu do běžného návštěvnického provozu objektu. Neváhejte nás kontaktovat.