Akce na konci srpna na hradě Roštejntisková zpráva ze dne: 18. 8. 2016

Hrad Roštejn se poslední dva srpnové víkendy vrátí do historie, a to formou netradičních prohlídek. Letní prázdniny budou završeny malým koncertem na nádvoří hradu.

V rámci oslav výročí 700 let od narození Karla IV. budou o následujícím víkendu (20. a 21. srpna) na hradě Roštejně probíhat speciální prohlídky vedené formou oživených obrazů z doby našeho slavného panovníka. Kostýmovaní herci návštěvníky provedou důležitými událostmi ze života císaře a nechají je tak nahlédnout do 14. století. Prohlídky budou realizovány v intervalu po půl hodinách od 9. 30 do 16. 30 (s možnými korekcemi v rámci provozních možností, bližší informace na pokladně hradu), vstupné bude činit 100,- Kč pro dospělé a 60,- Kč pro děti a studenty. Prohlídky budou v sobotu i neděli, projde se přitom celým hradem, běžné prohlídky realizovány nebudou. Věž hradu bude přístupná jako obvykle.

Exkurz do doby středověku nebude jedinou podobnou akcí konce prázdnin – o týden později v sobotu 27. srpna proběhne na Roštejně již poněkolikáté tzv. Hradozámecká noc v rámci stejnojmenné celostátní akce. Nabídne celkem 4 prohlídky (v 19. 00, 20. 00, 21. 00 a 22. 00), které návštěvníky zavedou do doby baroka, kdy hrad vlastnil rod Slavatů. Proč nakonec rod o hrad přišel, se formou hraných scének malí i velcí dozvědí právě na prohlídkách v rámci Hradozámecké noci. Vstupné bude rovněž činit 100,- / 60,- Kč, ideální je předchozí rezervace na telefonu +420 733 161 817.

Prázdniny budou ukončeny malým jazzovým a swingovým koncertem na nádvoří hradu, kde v neděli 28. srpna vystoupí postupně od 14. 00 Swing Trio Telč a jako host jazzové seskupení „U zdi“. Zveme všechny k příjemnému posezení na nádvoří, vstupné bude dobrovolné.

PhDr. Kateřina Rozinková