Citáty v obrazechtisková zpráva ze dne: 14. 12. 2021

Již podruhé bude v prostorách Kavárny Muzeum vystavovat Iveta Vacková, nynější předsedkyně Fotoklubu Polná.

Fotografování se věnuje od svých dětských let, kdy pod vedením pana Maštery navštěvovala fotografický kroužek Domu dětí a mládeže v Polné. Zde si ještě v době klasických kinofilmů a „temných komor“ osvojovala základní technické dovednosti.

První snímky pořizovala fotoaparátem Smena a Zenit. Prvním digitálním fotoaparátem byl SONY DSCV3. Nyní její pohled na svět zprostředkovává digitální zrcadlovka CANON EOS D50.

Členkou Fotoklubu Polná je od roku 2006 a aktivně se podílí na jeho činnosti. Účastní se tradičních fotografických výstav, dodává fotografie pro prezentační potřeby města a přispívá do Polenského zpravodaje.

Mezi své největší úspěchy řadí první místo ve fotografické soutěži Regiontour Vysočina v roce 2008 a výběr její fotografie na PF 2012 Kraje Vysočina.

Návštěvníci kavárny mohou až do 23. ledna zhlédnout její poslední tvorbu, ve které se zaměřuje především na propojení fotografie s citáty. Ke svým fotografiím dohledává citáty, které pochází od známých i neznámých filozofů. Propojuje tak kouzlo obrazu a slova…

Dana Oberreiterová