Další mamut pro Aleše Hochatisková zpráva ze dne: 19. 5. 2023

V pondělí 15. května 2023 proběhlo v pavilonu Anthropos Moravského zemského muzea slavnostní vyhlášení 4. ročníku Ceny Karla Absolona za popularizaci archeologie – Zlatý mamut. Cenu udělují tři významné archeologické instituce: Archeologický ústav Akademie věd Brno, Moravské zemské muzeum a Ústav archeologie a muzeologie Filozofické fakulty Masarykovy univerzity, a to ve čtyřech různých kategoriích.

V muzejní kategorii se vzhledem k celkové konkurenci umístil na vynikajícím 3. místě společný projekt Muzea Vysočiny Jihlava, Městského kulturního střediska Třebíč a města Třebíč nazvaný příznačně: Zmizelá Třebíč. Autory projektu jsou Aleš Hoch a Martin Košťál. Jedná se o prezentaci rozsáhlého záchranného archeologického výzkumu Karlova náměstí ve formě interaktivní expozice, knihy a doprovodných přednášek. Komise ocenila vzorovou spolupráci archeologů s investorem při zpracování a následné prezentaci výsledků archeologického výzkumu především směrem k místním občanům.

Pro archeologa našeho muzea Aleše Hocha je bronzový mamut již druhým oceněním za popularizaci archeologie – v roce 2020 získal Zlatého mamuta za realizaci interaktivní výstavy Svět středověkých her. Tato výstava je koncipována jako putovní a je o ni stále velký zájem, v nejbližší době bude k vidění v Chrudimi.

Další mamut pro Aleše Hocha