Dana Horská: Krajinatisková zpráva ze dne: 1. 8. 2017

„Fotka je oka-mžik, svědectví v čase, dokument z krabičky o pomíjivé kráse. “

Od 1. srpna do 10. září budou mít návštěvníci Kavárny Muzeum možnost zhlédnout výstavu fotografií Dany Horské s názvem Krajina.

Dana Horská začala fotografovat v roce 1993 po narození první dcery, tehdy se jednalo o fotografie do rodinného alba. V roce 2006 si pořídila první digitální fotoaparát značky Konica Minolta a skrze hledáček začala objevovat svět zblízka. Byly to její první snahy o makrofotografii. Postupem času se jako fotoamatér zaměřila hlavně na fotografování krajiny.

V roce 2009 si koupila zrcadlovku Canon 40D, s níž nafotila všechny dosavadní snímky. Kromě české krajiny fotografovala na Slovensku, v Polsku, Rakousku a Itálii.

Vybranými snímky obesílá různé fotosoutěže. Zúčastnila se dvou ročníků fotosoutěže v Březinách na téma: „Vysočina, jak ji vidím já“, kde získala 1. místo ve více kategoriích, a dále tří ročníků fotosoutěže Photographia Natura pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava, zde obsadila osmé místo na téma: „Cesty“.

Protože žije v Polné, vystavuje své fotografie každoročně v Rérychově galerii v Městském muzeu Polná a také v prostorách budovy polenské pošty. Snímky poskytuje do kalendářů, prospektů a zpravodaje města Polná.

Její největší touhou je přinášet fotografiemi radost ostatním, potěšit, pobavit a přimět k zamyšlení.

Dana Oberreiterová