Hrad Roštejn ožije dvojicí zajímavých kulturních akcítisková zpráva ze dne: 28. 4. 2022

Lovecký hrad Roštejn ležící nedaleko historické Telče ožije na přelomu měsíců dubna a května dvojicí zajímavých kulturních akcí. Návštěvníkům přiblíží myslivost a její tradice, stejně jako středověk a život v něm.

V sobotu 30. dubna bude na roštejnském předhradí ve spolupráci s Českomoravskou mysliveckou jednotou, okresními mysliveckými spolky Kraje Vysočina a časopisem Myslivost probíhat Myslivecký den. Celodenní program přiblíží návštěvníkům různé aspekty a disciplíny myslivosti – setkat se budou moci s kynology a sokolníky i jejich svěřenci, poslechnout si bude možno zvuky loveckého vábení a troubení a malí i velcí se seznámí i s různými tradicemi, které myslivost doprovází. K dispozici bude i občerstvení v mysliveckém stylu včetně Hubertského piva. Pro děti budou připravena různá stanoviště se zábavnými úkoly z lesní a myslivecké pedagogiky, po jejichž splnění obdrží drobný dárek. Těšit se můžete například na poznávání dřevin nebo stop zvěře, ukázky shozů i vycpanin a mnoho dalšího. Vstup na program je zdarma.

O týden později v sobotu, 7. května, zavítají na Roštejn středověké slavnosti Roštejnský hodokvas. Program, který bude probíhat od 14.00 na hradním nádvoří, přenese návštěvníky do období středověku a nabídne různá šermířská, taneční a další vystoupení. Doplňkem bude historické ležení a rovněž tržiště s množstvím stánků. Vstupné na akci bude činit 200,- Kč pro dospělého, 120,- Kč pro děti a 500,- Kč v rámci rodinného vstupného. Do ceny vstupného je zahrnut i volný vstup na interaktivní trasu B a vstup do hradní věže.

Během obou akcí bude parkování pro návštěvníky směrováno na louku na okraji lesa směrem od Třeště / Růžené – podrobnosti budou před akcemi k dispozici na hradním webu od čtvrtka 28. dubna 2022.

PhDr. Kateřina Rozinková