Jihlavské muzeum má o prázdninách otevřeno i v pondělítisková zpráva ze dne: 28. 6. 2022

Také v letošním roce bude mít jihlavské muzeum v době letních prázdnin otevřeno po celý týden.
I v pondělí si tedy návštěvníci budou moci prohlédnout stálé expozice jihlavského muzea a právě probíhající výstavy:

Do 31. července byla prodloužena „trojvýstava“ k významnému životnímu jubileu našeho zoologa Pavla Bezděčky Nepřekonatelný neklid, skládající se z výstav:

– Život je sen aneb Pavel Bezděčka sedmdesátiletý s nadhledem pojaté shrnutí života a díla tohoto zoologa, malíře, fotografa, spisovatele, pábitele a cestovatele

– Všechno je jinak! výstava veselých až pábitelských fotografií, fotomontáží a kreseb Pavla Bezděčky v muzejním mázhausu

– PAPAHU obrazy Pavla Bezděčky, dřevěné sochy Pavla Tomana a ocelové sochy Huga (Davida) Habermanna.

Na muzejní půdě bude až do konce roku přístupnávýstava Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Třebíčsku, kterápředstavuje výsledky archeologických výzkumů z této lokality.

Od 8. července bude v muzejních arkádách k vidění výstava autorských fotografií Vojtěcha Zikmunda s názvem Vcházení do krajin.     

Změna v otevírací době se týká pouze Jihlavy – OTEVÍRACÍ DOBA POBOČEK ZŮSTÁVÁ BEZE ZMĚN.

Od července bude díky projektu IPRÚ realizována rekonstrukce fasád expozičních budov a zároveň proběhne reinstalace většiny jihlavských expozic. Stavební práce s sebou nesou i omezení provozu – v přízemí se nebudou instalovat nové výstavy, otevřené zůstanou expozice, arkády a muzejní půda. O případných změnách v chodu muzea budeme veřejnost samozřejmě informovat.

Dana Oberreiterová