Makrosvětytisková zpráva ze dne: 26. 7. 2016

Kavárna Muzeum nabídne svým návštěvníkům od 26. července výběr z fotografií Jaroslavy Melicharové pod názvem Makrosvěty.

Jaroslava Melicharová se o fotografování začala více zajímat zhruba před 12 lety. Nakonec ji uchvátil miniaturní svět květin a hmyzu, kterého si běžný pozorovatel těžko všimne, a nyní se věnuje převážně tomuto tématu.

Časem začala posílat své fotografie do různých soutěží v časopisech a na internetu a dostavily se první úspěchy. Nyní publikuje na zahraničním fotowebu 500px. com a na stránkách megapixel. cz. Celkový přehled její tvorby včetně cestovatelských reportáží je možno zhlédnout na picasawebu. Před 2 roky si zřídila vlastní webové stránky www. melicharova. com.

V roce 2013 dosáhla svého zatím největšího úspěchu – prvního a zároveň i třetího místa v meziklubové fotografické soutěži Mapový okruh Vysočina. Dalším úspěchem bylo 1. a 2. místo v soutěži Photographia Natura 2015. V loňském roce byla mezi vítězi celorepublikové fotosoutěže Domu zahraniční spolupráce pod Ministerstvem školství, mládeže a tělovýchovy. Z některých soutěží byly autorčiny fotografie vystaveny v Praze na různých prestižních místech.

Je členkou Fotostřediska Havlíčkův Brod.

Na výstavě v Kavárně Muzeum si budete moci prohlédnout různé detaily rostlin, květin, hmyzu, vodních kapek… Mnohdy se jedná o detaily pouhým okem těžko viditelné. Také zde najdete vítězné snímky z Photographia Natura.

Výstava potrvá do 4. září.

Dana Oberreiterová