Malý ateliértisková zpráva ze dne: 10. 1. 2022

Muzeum Vysočiny Jihlava již devatenáctým rokem pořádá oblíbenou fotografickou soutěž Photographia natura. Je to otevřená soutěž, které se zúčastnilo okolo tisíce autorů z celé republiky. Ačkoli kromě hlavní kategorie bývají vyhlášeny i kategorie žákovská fotografie a studentská fotografie, přece jen zastoupení těchto kategorií, a to zejména dětských, bývá slabé. To je jeden z důvodů, proč přicházíme s novým podnětem zaměřeným přímo na děti, konkrétně na děti do čtrnácti let.

Jedná se o výtvarnou soutěž nazvanou Malý ateliér, v níž půjde o dvourozměrné výtvarné práce, tedy o kresbu, grafiku a malbu. Soutěžit budou děti ve třech věkových kategoriích: do 6, 6–10, 10–14 let. Soutěžit mohou děti z ČR i ze zahraničí, každý soutěžící může v jednom roce přihlásit do soutěže až pět prací.

A jak to bude probíhat?

Každý rok v únoru bude vyhlášeno téma pro začínající rok (pro první ročník bude výjimka, téma pro rok se dovíte již teď). V lednu následujícího roku provede sedmičlenná porota zhodnocení prací a vybere v každé věkové kategorii tři nejlepší práce. Počátkem února bude v Muzeu Vysočiny Jihlava instalována výstava nejlepších a nejzajímavějších prací za předchozí rok, otevřena bude do konce března. Na slavnostní vernisáži této výstavy budou vyhlášeny výsledky soutěže a budou předány ceny a diplomy vítězům.

Kurátory soutěže a výstavy budou Pavel Bezděčka a Renata Kremláčková, oba zaměstnanci Muzea Vysočiny Jihlava. Případné dotazy pište přímo na adresu bezdecka@muzeum.ji.cz nebo volejte na 724 285 355.

A na závěr důležité oznámení: tématem prvního ročníku, tedy pro rok 2022, jsou MOTÝLI.

Tento krásný hmyz zná každý, včetně malých dětí. Tak vzhůru do tvorby, děti!   

Pavel Bezděčka