Mezinárodní den muzeítisková zpráva ze dne: 18. 5. 2021

18. května slavíme Mezinárodní den muzeí!

Mezinárodní den muzeí byl ustanoven v roce 1977. V České republice je oslava tohoto dne úzce spjata s pořádáním Festivalu muzejních nocí, do kterého se tradičně zapojuje i jihlavské muzeum společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě (v letošním roce je s ohledem na epidemiologickou situaci přesunuta až na pátek 10. září).

A jak bude vypadat Mezinárodní den muzeí v Muzeu Vysočiny Jihlava?

Po celý den se můžete těšit na volný vstup do výstavních prostor a všech expozic, ve kterých na vás čeká malá soutěž. Během uzavření muzea nám tu řádil zlomyslný šotek a na různá místa nastražil předměty, které tam rozhodně nepatří. Podaří se vám je odhalit?

Na závěr tohoto dne pro vás máme malé hudební překvapení – od 18:00 zahraje žesťový kvartet pod vedením Jaroslava Munducha. Můžete si jej přijít poslechnout před budovu našeho muzea.

V třešťském muzeu je k vidění výstava s názvem Všechny naše Madony a je vytvořena pouze z předmětů pocházejících ze sbírek třešťského muzea.

Provizorní expozice telčského muzea v prostorách Univerzitního centra je nově rozšířena o archeologické nálezy pocházející z výzkumů na zámku a v telčských měšťanských domech.

Přijďte s námi oslavit náš svátek!

Dana Oberreiterová