Muzeum na dlažbě 2018tisková zpráva ze dne: 8. 9. 2018

A zase je to tady! Muzeum na dlažbě! Divadlo na dlažbě!

Letos trochu jinak: historie v kostce a staré příběhy na nové dlažbě! Najdete nás každou sobotu v Parku Gustava Mahlera.

Poněkud detektivní pozvánka k letošnímu sbírání starých příběhů z jihlavské dlažby. Ani letos nebude chybět listování letitými kronikami, ale hrát se nebude přímo na dlažbě před muzeem! Víc ale nesmíme předem prozradit. Nenechte si ujít samozřejmě i zase něco navíc: tentokrát bonusy v nečekaně obří dlažební kostce!

Projekt je stále určen všem, koho lákají světla a stíny minulosti a kdo rád objevuje, jaké bylo město a jací byli lidé, kteří stejnými ulicemi, jako my dnes, procházeli po dobu bezmála osmi minulých staletí.

Začínáme každou sobotu v 15. 30 na náměstí před Muzeem Vysočiny Jihlava – ale POZOR: divadelní představení se budou konat pokaždé v Parku Gustava Mahlera! Tam bude od 8. září do 29. září sehrána vždy jiná divadelní mikrohra na motivy příběhů z městských kronik v podání studentů SUPŠ Helenín a po ní bude následovat komentovaná procházka, při které městem a jeho minulostí bude provázet Mgr. Silvie Čermáková.

8. září 2018 PŘÍBĚH STŘEDOVĚKÝ

o hrnčířské smůle a stříbrném pokladu

15. září 2018 PŘÍBĚH RENESANČNÍ

o krásné lazebnici, nesmrtelných klevetách a ulívání zvonu

22. září 2018 PŘÍBĚH BAROKNÍ

o velké lásce, skleněné kuličce a ďábelském Österlingovi

29. září 2018 PŘÍBĚH Z VĚKU PÁRY

o pomnících, zapomnících a tramvajové trati

Mgr. Silvie Čermáková