Nové facebookové stránky – Muzejní přírodovědci Jihlavatisková zpráva ze dne: 7. 4. 2020

V DOBĚ KARANTÉNY JSOU TU S VÁMI ONLINE NAŠI MUZEJNÍ PŘÍRODOVĚDCI! KAŽDÝ DEN PRO VÁS PŘIPRAVUJÍ NOVÉ PŘÍSPĚVKY. SLEDUJTE MUZEJNÍ PŘÍRODOVĚDCE JIHLAVA – https://www. facebook. com/muzejniprirodovedciji/ :-).

V souvislosti s preventivními opatřeními proti šíření COVID19 je naše muzeum, podobně jako ostatní instituce, pro veřejnost dočasně zavřené. Možná si říkáte, copak se asi za mohutnými dveřmi děje? Vězte, že jsme neusnuli. U nás na přírodovědném oddělení je sice nezvyklé ticho, ale to neznamená, že se život zastavil.

A co tedy děláme? Dodržujeme opatření Stay home! Pokud je to možné, pracujeme ze svých domovů a do zaměstnání chodíme jen pro podklady a zabezpečit nezbytně nutné úkoly jako jsou kontroly sbírek, odinstalace výstav apod. Většinu času proto trávíme u svých počítačů a zpracováváme data, věnujeme se digitalizaci fondů, sepisujeme odborné texty, třídíme fotky, tvoříme libreta výstav, přemýšlíme nad vylepšením expozic, chystáme přednášky a vzdělávací programy.

Jakmile to bude možné, předvedeme, co jsme si připravili! Zatím chceme být se svými příznivci v kontaktu alespoň prostřednictvím této stránky. Zveřejňujeme tu přírodovědné aktuality a zajímavosti, odkazy na různé přednášky nebo vzdělávací stránky, zkrátka snažíme se zásobovat malé šedé buňky potravou. Snad se nám tím podaří aspoň trošku přispět k zaplašení karanténních chmur.

RNDr. Klára Bezděčková, Ph. D.