Obrazy a obrázky. Jolana Mertová.tisková zpráva ze dne: 21. 9. 2021

V prostorách Kavárny Muzeum bude od 21. září do 31. října k vidění výstava obrazů Jolany Mertové.

Jolana Mertová se narodila v Jihlavě, dětství a mládí prožila v Třešti. Vystudovala medicínu, po ukončení studií pracovala na interním oddělení Nemocnice Jihlava pod vedením primáře MUDr. Jaroslava Točíka. Od roku 2000 žije v Praze a pracuje jako lékařka v oboru hematologie.

Malování a kreslení se začala věnovat už v útlém dětství, základy výtvarných technik a dovedností získala v třešťské Lidové škole umění pod vedením p. učitelky Aleny Liškové. Poté už jako samouk začala experimentovat s temperovými a také s olejovými barvami. Po nástupu do zaměstnání byla její tvorba spíše sporadická.

To se změnilo v roce 2016 zakoupením akrylových barev, přihlásila se na výtvarný kurz a postupně objevila nové techniky, jako je akvarel a grafika.

V posledních dvou letech příležitostně navštěvuje grafické kurzy Robina Kaloče, kde poznává neomezené možnosti tohoto výtvarného směru.

V současné době střídá malbu olejovými a akvarelovými barvami s grafickými technikami. Stále hledá nové možnosti, které tyto výtvarné směry přinášejí.

Její inspirací je příroda, květiny a lidé.

Dana Oberreiterová