Od gotiky po baroko – koncert v hotelu G. Mahlertisková zpráva ze dne: 16. 6. 2017

V pátek 16. června se od 18:00 v Kongresovém sále jihlavského hotelu Gustav Mahler uskuteční koncert s názvem Od gotiky po baroko.

V podání severočeského souboru SoliDeo zazní koncertní program s podílem vokální hudby české, latinské, italské a španělské. Dramaturgie koncertu je zaměřena na představení co největšího počtu dobových hudebních nástrojů. Koncert rozhodně zaujme svou pestrostí – každá další skladba je hrána na jiné hudební nástroje.

Soubor SoliDeo vznikl v roce 1998 a specializuje se na interpretaci instrumentální a vokální hudby gotické, renesanční a barokní. Koncertní provádění skladeb období 12. – první poloviny 18. století se stává autentičtější a posluchačsky zajímavější i díky využití dobových hudebních nástrojů. Posluchači se tak dostává hodnověrný sluchový i zrakový obraz prováděných skladeb. Každou skladbu interpreti zajímavě uvedou a slovem představí i své nevšední hudební nástroje. Soubor vystupuje v dobových kutnách, které ještě podtrhují snahu umělců co nejvěrněji zprostředkovat hudbu historicky vzdálenou, ovšem posluchačovu uchu i srdci docela blízkou a srozumitelnou.

Jste srdečně zváni!

Předprodej vstupenek je zajištěn na pokladně jihlavského muzea, rezervace možná na mailové adrese oberreiterova@muzeum. ji. cz

Dana Oberreiterová