Otevíráme a těšíme se na vás…tisková zpráva ze dne: 11. 5. 2021

Díky další vlně rozvolnění se zítra konečně může otevřít pro veřejnost i jihlavské muzeum a jeho pobočky v Třešti, v Telči a hrad Roštejn.

Prostory jihlavského muzea budou přístupné v běžné otevírací době od 9:00 do 17:00. Kromě stálých expozic jsou k vidění tyto výstavy:

– v prostoru „mázhausu“ probíhá výstava Jan Bechyně – známý neznámý, připomínající sté výročí narození významného českého entomologa, který se proslavil v zahraničí a u nás zůstává doposud nedoceněn.

– v malém výstavním sále pokračuje výstava Skleněná krása ze sbírek jihlavského muzea představující užitkové, dekorativní a osvětlovací sklo z muzejních depozitářů.

– na arkádách je možné zhlédnout vítězné snímky z fotografické soutěže Photographia Natura 2020, tematicky zaměřené na interakci v přírodě.

Pobočky v Třešti a Telči fungují dle běžného režimu, na hradě Roštejně jsou přístupné prostory bez průvodce – tj. trasa B a hradní věž.

Těšíme se na vás – i když pro vstup do všech muzejních prostor nadále platí všechna aktuální hygienická nařízení i nově nastavená kapacitní omezení. Nevadí, hlavně že otevíráme!!!

Dana Oberreiterová