Photographia natura 2018 – vyhlášení výsledkůtisková zpráva ze dne: 13. 12. 2018

Tématem patnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly „Květy, listy, plody aneb všímáme si detailů“. Do uzávěrky jsme obdrželi 475 soutěžních fotografií od 81 autorů z 35 obcí a měst z území celé republiky.

V pátek 7. prosince 2018 se uskutečnila vernisáž výstavy 105 vybraných fotografií, během níž proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen autorům nejlépe hodnocených snímků.

V hlavní kategorii zvítězila fotografie „Motýlci“ od Jaroslavy Melicharové z Jihlavy. Na druhém místě je „Sblížení“ od Marka Musila z Jihlavy a třetí místo získala fotografie jihlavského fotografa Františka Štohanzla „Lucerna“.

Ve studentské kategorii zvítězila fotografie „Život ve výškách“ od Nikol Treterové, studentky Farmeko Jihlava (bydlištěm v Okrašovicích na Třebíčsku) a v žákovské kategorii první místo obsadila fotografie „Pichlavá krása“ Ondřeje Hály, žáka 6. třídy ZŠ z Havlíčkova Brodu.

Všichni jmenovaní obdrželi ceny, které kromě Muzea Vysočiny Jihlava věnoval i Kraj Vysočina a firma Mitech s. r. o. Jihlava. Vítězům soutěže osobně blahopřál a k účastníkům vernisáže promluvil vedoucí odboru kultury, památkové péče a cestovního ruchu Kraje Vysočina Ing. Ladislav Seidl, MBA.

Výstava bude v našem muzeu otevřena do neděle 3. února 2019, následně bude na dva měsíce zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

Vítězné fotografie naleznete na muzejním facebooku.

Pavel Bezděčka