Photographia Natura 2019 – výsledkytisková zpráva ze dne: 16. 12. 2019

Tématem šestnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly Solitéry – paměť krajiny. Do uzávěrky jsme obdrželi 220 soutěžních fotografií od 37 autorů z 22 obcí a měst z území celé republiky.

V pátek 6. prosince 2019 se uskutečnila vernisáž výstavy 70 vybraných fotografií, během níž proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen autorům nejlépe hodnocených snímků.

V hlavní kategorii zvítězila fotografie Ochránce křížku od Pavla Koumara z Jihlavy. Na druhém místě je Trosečník od Marka Musila z Jihlavy a třetí místo získal opět jihlavský autor Pavel Zach se snímkem Zimní.

Všichni jmenovaní obdrželi ceny, které kromě Muzea Vysočiny Jihlava věnoval i Kraj Vysočina a firma Mitech s. r. o. Jihlava. Vítězům soutěže osobně blahopřála a k účastníkům vernisáže promluvila náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina paní Ing. Jana Fischerová, CSc. , která převzala záštitu i nad příštím, sedmnáctým ročníkem naší soutěže.

Výstava Photographia Natura 2019 bude v našem muzeu otevřena do neděle 2. února 2020, následně bude na dva měsíce zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

Vítězné fotografie naleznete na muzejním facebooku.

Pavel Bezděčka