Po stopách jihlavských příběhůtisková zpráva ze dne: 29. 4. 2021

Na konci dubna tohoto roku začíná nový muzejní projekt připravený díky podpoře statutárního města Jihlavy. Projekt, který nese název Po stopách jihlavských příběhů, se skládá ze dvou tematických částí a klade si za cíl seznámit obyvatele města nejen s historií Jihlavy, ale přiblížit také její přírodní zajímavosti. Každá ze dvou částí programu se skládá z pěti přednášek, které se odehrají v online prostoru nebo v prostorách muzea či venku.

První tematický okruh se nazývá Za přírodou po Jihlavě. Během pěti procházek s odborníky nejen z našeho muzea si přiblížíme faunu a floru míst, která třeba běžně navštěvujeme, ale nemáme o nich dostatečné množství informací. První program proběhne již 29. dubna a jmenuje se Les ve městě. Na procházku se vydáme do lesoparku Heulos, který leží nedaleko Masarykova náměstí. Tímto místem nás provede botanik Mgr. Matěj Man z Botanického ústavu AVČR a informace o živočiších doplní vedoucí přírodovědného oddělení a zooložka našeho muzea RNDr. Klára Bezděčková, Ph. D. Další témata, na která se můžete v budoucnu těšit, se jmenují například: Městská divočina, Kde to v Jihlavě kvete a bzučí.

Druhým tematickým okruhem s názvem Jihlava vypráví vás provede již známý hlas, který slýcháte každý čtvrtek na našich sociálních sítích. Tento program má za úkol přiblížit historii našeho královského horního města. První program, který proběhne 5. května nese název A tak jsem vznikla. Dále se můžete těšit na témata: Velké století, Iglau a další.

Již teď je vzhledem k epidemiologické situaci jisté, že první dva programy budou ke zhlédnutí pouze na našich sociálních sítích. Do budoucna bychom ovšem zájemce přivítali také v našem muzeu nebo třeba na procházce. Jedná se o dlouhodobější program, který bude pokračovat až do podzimu letošního roku. Sledujte naše sociální sítě, ať vám neunikne žádná novinka.

Odkaz na první díl z projektu Po stopách jihlavských příběhů:

youtube

Renata Kremláčková, DiS.