Prázdniny v Muzeum Vysočiny Jihlavatisková zpráva ze dne: 1. 7. 2021

Rada Kraje Vysočina schválila plošnou úpravu vstupného do všech stálých expozic a na výstavy ve svých sbírkotvorných organizacích. V období od 1. července až do konce září 2021 budou moci děti a studenti zdarma navštívit nejen jihlavské a třešťské muzeum, ale i hrad Roštejn. Ostatní veřejnost bude moci využít poloviční vstupné. Cena základního vstupného je na zmíněné období upravena v souladu s hlavní tématem letošní krajské turistické sezóny „Vysočina dětem“.

V letošním roce bude mít jihlavské muzeum v době letních prázdnin opět otevřeno po celý týden. I v pondělí si tedy návštěvníci budou moci prohlédnout stálé expozice jihlavského muzea a právě probíhající výstavy:

– Mezi Prahou a Káhirou. 100 let české egyptologie

Výstava představuje náročné začátky, bohatou historii a úspěchy české egyptologie

– Půvab dámských kabelek

V prostoru malé výstavní síně jsou k vidění kabelky ze soukromé sbírky Dany Komárkové.

V Kavárně Muzeum mohou návštěvníci během léta zhlédnout výstavu obrazů jihlavského výtvarníka Jiřího Pýchy s názvem Noční bdění, kterou v srpnu vystřídají Obrázky z ptačího světa – autorské fotografie Václava Šmída. Změna v otevírací době se týká pouze Jihlavy – OTEVÍRACÍ DOBA POBOČEK ZŮSTÁVÁ BEZE ZMĚN.

Třešť – na prázdninové měsíce je pro návštěvníky třešťského muzea kromě stálých expozic připravena výstava Oživlá keramika, která představuje keramiku z tvorby Boženky Herzové doplněnou o knihy autora Mgr. Zdeňka Hynka.

Roštejn – prohlídkové trasy na hradě Roštejně jsou zpestřeny o dvě výstavy – na trase B je k vidění výstava Šlechtický rok a při stoupání do hradní věže si návštěvníci mohou prohlédnout olejomalby Magdaleny Křenkové.

Telč – telčské muzeum funguje v provizoriu, vstup do prostor v Univerzitním centru MU je zdarma, přesto budou během léta k vidění tyto výstavy:

– Míla Doleželová a Jiří Mareš v knihovně Univerzitního centra Masarykovy univerzity v Telči

-Dva životy, dvě kultury, dvě země – putovní výstava k příležitosti 70. výročí příchodu Řeků do Československa

– Afrika 1931: Foitovy fotografické zápisky na skleněných deskách – připomínka osobnosti cestovatele, sochaře a etnografa Františka Vladimíra Foita (Městská galerie Hasičský dům).

Dana Oberreiterová