Říjen v jihlavském muzeutisková zpráva ze dne: 6. 10. 2020

Z důvodu omezení v rámci nouzového stavu se v plánovaných termínech neuskuteční přednáška Sklářství na Vysočině a přednáška z cyklu Science café, která měla být v úterý 13. října.

Muzejní a galerijní noc 2020 plánovaná na pátek 16. října se pravděpodobně uskuteční, ale pouze pro objednané zájemce. Nabízíme tento program: v 17:00 a v 19:00 komentované prohlídky muzea s Renatou Kremláčkovou, DiS. V 18:00 a v 19:00 začne prohlídka výstavy Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Jihlavsku aneb využití dendrochronologie v archeologii s kurátorem Mgr. Davidem Zimolou.

Abychom dodrželi povolený limit max. 10 osob v interiéru, je nutné předem si prohlídky zamluvit, a to na tel. 567 573 899 nebo na oberreiterova@muzeum. ji. cz. Osoby nad daný limit nebudou do muzea vpuštěny.

Běžný provoz muzea není přerušen – stále funguje každé pondělí od 16:00 do 17:00 podzimní mykologická poradna v předsálí expoziční budovy. Je otevřena výstava Skleněná krása ze sbírek jihlavského muzea, která představuje užitkové, dekorativní a osvětlovací sklo z jihlavských fondů. Ještě do 25. října mají návštěvníci možnost prohlédnout si v prostorách muzejní půdy končící výstavu Archeologické výzkumy, objevy a nálezy na Jihlavsku aneb využití dendrochronologie v archeologii. V pátek 9. října začne autorská výstava obrazů Petra Vlacha s názvem Sny za stavu bdělosti. Na arkádách bude od 13. října k vidění výstava Poetika tvorby – obrázky smyslné i nesmyslné představující výběr z tvorby Yvony Bartoňkové a Jiřího Grégra.

I za současné složité situace se jihlavské muzeum těší na své návštěvníky…

Dana Oberreiterová