Studio MUZEUMtisková zpráva ze dne: 11. 2. 2021

Po dobu uzavření kulturních institucí, včetně našeho muzea, mohou naši příznivci sledovat množství různých programů a aktivit na sociálních sítích. Proběhl například program Do muzea trochu jinak . . . tentokrát s přírodovědci. Dále to byl program Do muzea trochu jinak . . . jak to bylo s exponáty. Nyní přicházíme s novou formou zábavy pro naše sledující a tou je Studio Muzeum.

První díl Studia Muzeum byl odvysílán v prvním týdnu měsíce ledna. Tématem byly betlémy a video je umístěno na našem youtubovém kanálu a také na facebooku. V natáčení videí budeme i nadále pokračovat, na další díl se mohou diváci těšit v období Velikonoc.

Jednotlivá videa doplní zajímavé podcasty, z nichž první dva díly již najdete na našich sociálních sítích.

V prvním díle se věnujeme shrnutí online programů a hostem je slečna, která propůjčila svůj hlas Jihlavě, a to v programu Do muzea trochu jinak … Jihlava vypráví. Tento program pokračuje i v současné době a je doplněn dalšími aktivitami, jako je na příklad výzva Jihlavy k nalezení nejstarší knihy mezi našimi posluchači. Druhý díl podcastu je věnován výstavě o entomologovi Janu Bechyňovi. V budoucnu se ve Studiu Muzeum potkáme například s kastelánkou hradu Roštejna.

Renata Kremláčková, DiS.