Výsledky výtvarné soutěže Malý ateliértisková zpráva ze dne: 6. 2. 2023

Tématem prvního ročníku dětské výtvarné soutěže Malý ateliér pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byli Motýli. Do uzávěrky, která byla 31. prosince 2022, jsme obdrželi 461 soutěžních prací z 31 školek, škol, výtvarných kroužků a jiných institucí, a to z 19 obcí a měst z území celé republiky. V pondělí 16. ledna 2023 sedmičlenná odborná porota posoudila díla zařazená do soutěže a přidělila body celkem 67 z nich.

V kategorii dětí do 6 let nejvíce bodů, a tedy vítězství v soutěži získal obrázek Zmizíček černý od Hany Symerské (5 let) z Bystřice pod Hostýnem. Na druhém místě je obrázek Motýl od Sebastiana Cisára (5 let) ze ZŠ Křížová, Jihlava a třetí místo získal Hevkan Max z F POINTu, Jihlava s obrázkem Motýl „Dětství“.

V kategorii dětí od 7 do 10 let zvítězil s obrázkem Motýli Mikuláš Štěpán Povondra (9 let) z Výtvarného kroužku Zděňka z Kladna. Na druhém místě se umístil Oleksandr Shulzenko (10 let) z jihlavské ZŠ Jungmannova s obrázkem Motýl a třetí místo obsadil Slávek Štaubert (9 let) z jihlavské ZŠ Kollárova se stejnojmenným obrázkem.

V kategorii dětí od 11 do 14 let zvítězila s obrazem Migrace motýlů Anastasia Protčenko (13 let) z jihlavského F POINTu. Na druhém místě je s obrázkem Křídla motýlí Petra Hermanowiczová (13 let) ze ZŠ a MŠ Kobeřice a třetí příčku obsadila její spolužačka Adéla Jurčková (12 let) s obrázkem Nový život.

Slavnostní vernisáž výstavy nejlepších a nejzajímavějších fotografií, spojená s předáním cen vítězům soutěže, se uskutečnila ve středu 1. února 2023. Ceny dětem předávali a proslovy měli pan náměstek hejtmana Kraje Vysočina Mgr. Roman Fabeš, který převzal nad soutěží i výstavou záštitu, a ředitel Muzea Vysočiny Jihlava RNDr. Karel Malý, Ph.D. Výstava je (vzhledem k probíhajícím rekonstrukcím v našem muzeu) mimořádně nainstalovaná v budově B Kraje Vysočina (Žižkova ul. 57, Jihlava) a bude zde přístupná do 27. února 2023.

Pavel Bezděčka