Výsledky fotografické soutěže Photographia Natura 2016tisková zpráva ze dne: 9. 12. 2016

Tématem třináctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byli „Naši opeřenci“. Do uzávěrky jsme obdrželi 279 soutěžních fotografií od 55 autorů nejen z regionu, ale i z řady míst celé republiky. Z toho bylo 51 studentských a 24 žákovských snímků.

V pátek 9. prosince 2016 se uskutečnila vernisáž výstavy vybraných soutěžních snímků, během níž proběhlo slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen autorům nejlépe hodnocených snímků.

V hlavní kategorii zvítězil snímek „Odzemek ve dvou“ od Jiřího Parůžka z Frenštátu pod Radhoštěm, který je autorem i snímku s názvem „ Když mne pustíš, splním ti…“, jenž za třetí místo získal pomyslnou bronzovou medaili. Druhé místo získala fotografie jihlavského fotografa Vladimíra Holuba „Hamoun“.

Ve studentské kategorii zvítězil snímek „S hlavou v oblacích“ od Marie Zemanové z Meziříčka – Jamného a v žákovské kategorii první místo obsadil snímek „Máme hlad!“ Markéty Křížové z Okrouhličky.

Všichni jmenovaní obdrželi ceny, které kromě Muzea Vysočiny Jihlava věnoval Kraj Vysočina a firma Mitech s r. o. Jihlava. Vítězům soutěže osobně blahopřála i náměstkyně hejtmana Kraje Vysočina Ing. Jana Fischerová, CSc. pod jejíž záštitou se soutěž konala.

Výstava bude v našem muzeu otevřena do 29. ledna 2017, následně bude zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

Vítězné snímky naleznete na muzejním facebooku

Pavel Bezděčka