Výsledky fotosoutěže Photographia Natura 2020tisková zpráva ze dne: 5. 12. 2020

Tématem sedmnáctého ročníku fotosoutěže pořádané Muzeem Vysočiny Jihlava byly Interakce v přírodě. Do uzávěrky jsme obdrželi 161 soutěžních fotografií od 33 autorů ze 17 obcí a měst z území celé republiky.

Uzávěrka příjmu fotografií byla 11. listopadu 2020. Ve dnech 26. a 27. listopadu proběhlo anonymní hodnocení soutěžních snímků, při němž každý z osmi porotců vybral deset nejlepších snímků. Prostý součet udělených bodů stanovil pořadí celkem 39 bodovaných snímků.

Zvítězila fotografie Hodování od Jaroslavy Melicharové z Jihlavy. Na druhém místě se umístil snímek Já chci taky! Jaroslava Hedbávného z Třebíče a třetí místo získal opět jihlavský autor Pavel Zach se snímkem U rybníka.

Všichni jmenovaní získávají ceny, které kromě Muzea Vysočiny Jihlava věnoval i Kraj Vysočina a firma Mitech s. r. o. Jihlava. Vernisáž, na níž se tradičně uskuteční slavnostní vyhlášení výsledků soutěže a předání cen autorům nejlépe hodnocených snímků, se však neuskutečnila z důvodu nouzového stavu a omezení provozu muzea.

Výstava Photographia Natura 2020, na níž je vystaveno 60 nejlepších a nejzajímavějších fotografií, bude v našem muzeu otevřena do neděle 7. února 2021, následně bude na dva měsíce zapůjčena do Horácké galerie v Novém Městě na Moravě.

Vítězné snímky naleznete také na facebooku muzea.

Pavel Bezděčka