Zakončení prázdnin na Roštejnětisková zpráva ze dne: 26. 8. 2017

Doba letních prázdnin se chýlí ke konci a správa hradu Roštejn se rozhodla rozloučit se s nimi hned dvojicí akcí. V sobotu 26. srpna se hrad jako již poněkolikáté zapojí do celorepublikové akce s názvem Hradozámecká noc. Ta si klade za cíl oživit památky různými způsoby v netradičním večerním a nočním čase. Na Roštejně se návštěvníci budou moci těšit na zábavné hrané prohlídky s názvem O poklad sv. Huberta, inspirované jednou známou televizní soutěží. I samotní návštěvníci si budou moci zasoutěžit a zároveň se dozvědět něco málo o hradě, jeho historii, i některých místních nadpřirozených jevech.

Začátky prohlídek jsou v 19. 00, 20. 00, 21. 00 a 22. 00, doporučena je předchozí rezervace na tel. +420 733 161 817, či na mailu rostejn@cmail. cz, vstupné 100,- / 60,- Kč. Hradní občerstvení bude otevřeno až do odchodu poslední prohlídky.

Již o den později, v neděli 27. srpna bude navázáno na dlouhou tradici jazzových koncertů na hradě a to formou malého Jazzového odpoledne. Od 13. 00 se budou v hraní střídat tři kapely Swing trio Telč, Jazz Quintet Třešť a Sestry Tomanovy. Všichni jsou srdečně zváni!

PhDr. Kateřina Rozinková