Vyhledat na webu

AR Mamut

Součástí expozice naší muzejní pobočky v Telči a nově i v jihlavském muzeu je i instalace AR mamuta – tzv. augmentované (rozšířené) reality.

Do svého chytrého mobilu nebo tabletu stáhněte naši aplikaci Mamut MVJ:

Google PlayApp Store

Aplikaci si můžete vyzkoušet už doma. Stáhněte si ilustraci našeho mamuta a vytiskněte ji (viz soubor ke stažení na konci stránky).

Po spuštění aplikace zvolte možnost výběh mamutů (povolte aplikaci přístup k fotoaparátu a kameře) a namiřte kameru na vytištěný obrázek. Na obrázku se Vám následně zobrazí náš malý muzejní AR mamut.

Při návštěvě naší expozice pak po spuštění aplikace a volbě výběh mamutů namiřte svůj telefon nebo tablet na plakát s mamutem a otevře se Vám virtuální okno do poslední doby ledové.

S našim muzejním AR mamutem se můžete i vyfotografovat. Pokud v aplikaci zvolíte funkci fotokoutek, mamut z virtuálního okna vystrčí hlavu a pokud někdo stojí vedle plakátu, mamut jej obtočí chobotem. V tomto okamžiku si můžete obraz z aplikace na památku vyfotografovat.

Své případné otázky nebo připomínky můžete zasílat na mail podaril@mvji.cz (Miloš Podařil).

Aplikace vznikla v při projektu Přírodní dědictví rašeliništních krajin regionu Mühlviertel a Geopark Vysočina jako chráněný přírodní prostor, místo zážitků a vzdělávání (číslo projektu: ATCZ 214) financovaného v rámci programu Interrreg Rakousko – Česká republika.

Aplikaci pro Muzeum Vysočiny Jihlava vytvořila společnost Vrcot