Vyhledat na webu

Muzejní a galerijní noc

Fenomén Muzejních nocí patří již řadu let ke stálým prezentacím kulturního dědictví zvláště atraktivním způsobem. Muzea a galerie nabízejí návštěvníkům v netradičním čase kromě prohlídek svých stálých expozic a výstav také řadu doprovodných i kulturních programů a stávají se místy mimořádných a nečekaných zážitků a setkávání.

I Muzeum Vysočiny Jihlava se společně s Oblastní galerií Vysočiny v Jihlavě každý rok zapojuje do Festivalu Muzejních nocí. Na této akci se pravidelně podílí i Brána Jihlavy (Dům Gustava Mahlera, Jihlavské podzemí), a také Česká astronomická společnost, pobočka Vysočina se svým pozorováním noční oblohy na bráně Matky Boží. Vstup na tuto akci je vždy zdarma…

Během posledního desetiletí konání našich Muzejních a galerijních nocí se návštěvníkům představilo rozmanité spektrum účinkujících. Tematicky byly naše muzejní noci vždy sladěny s výstavou ve velkém výstavním sále. Návštěvníci tak mohli shlédnout například keltskou módní přehlídku, ukázku dobového odívání, vybrané části z muzikálu Noc na Karlštejně nebo gotické tance. Součástí večerů byly vždy zajímavé hudební doprovody různých stylů a žánrů. Konala se také řada slavnostních vernisáží výstav a nových expozic. V programu samozřejmě nesměla chybět ani různá překvapení pro dětské návštěvníky. Během muzejních nocí se rovněž uskutečnily přednášky z různých oborů lidského vědění a s cestovateli jsme se podívali i do zajímavých destinací.