Vyhledat na webu

Tak jsme přepadli Jihlavu, aneb pochod se vydařil!

17/02/2024
Kultura

V sobotu 17. února ráno pršelo, jen se lilo, jak praví klasik. Ještě když jsme dojížděli k Rokštejnu, stěrače stíraly o sto šest. A to jsme ještě nechali posílit vlak! A za takového počasí nikdo nepřijde :-( . To bude ostuda!

Ale nebyla — turisté opět nezklamali, těsně před začátkem pochodu přestalo pršet a z rokštejnské věže jsme mohli pozorovat, jak se na start začínají trousit skupinky turistů. To jsme si oddychli…

Na start, tedy na zříceninu hradu Rokštejna, přišlo 101 turistů a vyrazili směr Jihlava, v Lukách nad Jihlavou se připojilo 9 pěšáků a v Malém Beranově jich přibylo ještě 11. Celkem se tedy letošního ročníku zúčastnilo 121 turistů, a to jsme ještě nezapočítali 9 psích parťáků!

Nejdále na start to měl turista z Ostravy, kromě Jihlavy a okolních obcí jsou na přihlašovacích lístcích například uvedena města: Pardubice, Hlinsko, Havlíčkův Brod, Žďár nad Sázavou, Nové Město na Moravě, Velké Meziříčí, Třebíč, Polná a Přibyslav.

Poděkování určitě patří Ing. Janu Přibylovi, starostovi města Brtnice, za otevření rokštejnské věže, na kterou za trošku zamlženým výhledem do okolí vystoupala většina příchozích. Za příjemné zázemí při kontrole děkujeme restauraci Kolnička v Lukách nad Jihlavou a umístění cílové stanice v našem muzeu se určitě také osvědčilo. Za spolupráci děkujeme i KČT Polná a těšíme se na shledanou příští rok…

Dana Oberreiterová